Nie czytając gazet - jesteś niedoinformowany. Czytając je - jesteś dezinformowany. ______ Mark Twain
Kategorie: Wszystkie | media | polityka | prawo
RSS
piątek, 28 marca 2008
1972.salon24.pl
KLIK
piątek, 08 lutego 2008
10 najważniejszych
10 najważniejszych dokonań rządu Tuska – ranking nieoficjalny

Janusz Wojciechowski
januszwojciechowski.blog.onet.pl
2008-02-08 08:57:00

1. Umorzenie przez Waldemara Pawlaka 461 milionów kary dla spółki J&S Energy. Symbol polityki przyjaznej dla biznesu.

2. Wypuszczenie z więzienia „arcyzbrodniarzy od obcinania palców”. Znak nowej polityki rządu w walce z przestępczością i całkowitego zerwania z niesłuszną linią Ziobry.

3. Zamknięcie przez Waldemara Pawlaka drzwi przed żonami górników. Symbol polityki dialogu społecznego.

4. Niemal zupełny brak rządowych projektów nowych ustaw w Sejmie. Znak, że rząd ceni stabilność i niezmienność prawa.

5. Zmiana poglądów ministra Sawickiego, który w ciągu kilku dni z przeciwnika stał się zwolennikiem organizmów genetycznie modyfikowanych i chce ich w Polsce. Dowód otwartości na argumenty, w tym przypadku argumenty firm biotechnologicznych, a także dowód, że minister Sawicki nie zapatrzył się na krowy, które jak wiadomo w poglądach są niezmienne.

6. Udana ewakuacja szpitala w Jędrzejowie. Znak, że sukces jest możliwy nawet w ochronie zdrowia.

7. Skreślenie planów tworzenia Muzeum Historii Polski oraz Muzeum Ziem Zachodnich. Znak nowej polityki historycznej rządu.

8. Odebranie dotacji unijnych aż 30 uczelniom, żeby nie było przykro jednej, o którą chodziło, z Torunia. Znak, że rząd ceni prawdziwą solidarność.

9. Raport Julii Pitery w sprawie CBA, tak tajny, że nawet nie wiadomo, czy w ogóle powstał. Dowód, że rząd jest szczelny i nie przecieka.

10. Wielki powrót Andrzeja Śmietanki i PSL do handlu zbożem . Dowód, że wbrew obawom PSL wcale nie zapomniał o rolnictwie.

niedziela, 03 lutego 2008
skutki "dywanika" ?
Po "dywaniku" u Prezydenta minister Radek ponoć uzgodnił w USA, że "Tarcza" na terytorium RP będzie.....

hmmm.....

ale o so hozi?
środa, 30 stycznia 2008
zmowa celników i TIRowców?
Sytuacja jest kompletnie paranoiczna - TIRowcy zablokują miasta bo celnicy strajkują na granicach.Blokada jest na rękę celnikom, bo stawia rząd pod ścianą. Gdyby TIRowcy pojechali na około przez Słowację na Ukrainę, pies z kulawą nogą nie przejął by się celnikami.

Jest też drugi aspekt - TIRowcy nie jadą na około, bo chcą jechać U SWOICH CELNIKÓW!! Na około nie opłaca się nie z powodu paliwa (stać 5 dni się opłaca??) tylko z powodu trzepania, jakie "obcy" celnicy zafundują.

A do tego , jak pomogą celnikom wywalczyć podwyżki (BLOKADAMI W MIASTACH) to z pewnością celnicy się odwdzięczą - ślepotą bezobjawową.

Czy ktoś z was, będąc kierowcą TIRa jechałby na granicę wprost w 50 km, 5 dniową kolejkę??????

I jeszcze jedno - JAK TIROWCY ZABLOKUJĄ MIASTA STOJĄC NA GRANICY?????????????

TO KTO BEDZIE BLOKOWAŁ????

I O CO CHODZI??
czwartek, 13 grudnia 2007
karta praw podstawowych - dlaczego NIE
Olejniczak zapowiedział , że LiD będzie walczył o to, by o Karcie dowiedzieli się wszyscy Polacy, "tak, jak Europejczycy dowiadują się o niej od swoich rządów".

Chcemy również dążyć do tego, by w przyszłości również Polska Kartę Praw Podstawowych podpisała i zaaprobowała
- powiedział szef Sojuszu.

Dla mnie jest to wystarczający sygnał by być PRZECIWKO Karcie, skoro pogrobowcy czerwonej hordy zainstalowanej w Polsce bagnetami Armii Czerwonej są "za".

A może są przewrotnie "za" a nawet "przeciw"? hmmm....
poniedziałek, 10 grudnia 2007
wpływ Kaczyzmu na życie seksualne dzikich
PolskaTheTimes donosi :

Bogacący się szybko Polacy coraz chętniej decydują się na dzieci. I coraz więcej na nie wydają. Widać to choćby po prezentach mikołajkowych: w tym roku większość rodziców zamierza wydać na zabawki, książki i ubrania dla swoich pociech 100-250 zł, czyli ponad 100 zł więcej niż trzy lata temu. Przedstawiciele rynku specjalizującego się w produktach dla dzieci zacierają ręce.

W przyszłym roku liczba narodzin w Polsce się zwiększy. W tym roku powinno przyjść na świat ponad 400 tys. dzieci, podczas gdy w ubiegłym urodziło się 374 tys. maluchów. To prawdziwy przełom, bo przez ostatnie kilka lat rodziło się tak mało dzieci, że w statystykach GUS przeważała liczba zgonów. W 2003 r. była aż o 14 tys. wyższa niż liczba urodzeń.

Pierwszy od kilku lat dodatni przyrost naturalny demografowie zanotowali w  ubiegłym roku, kiedy na świat przyszło o 10 tys. dzieci więcej niż w 2005 r. I nie jest to - jak zapewniają niektórzy socjologowie - tylko efekt wejścia w dorosłe życie fali wyżu demograficznego z lat 80.

- Młode małżeństwa decydują się na potomstwo, bo mają lepszą sytuację materialną, wyższe dochody, a przede wszystkim nie muszą martwić się o pracę - mówi prof. Henryk Domański, z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. - Malejące bezrobocie sprawia, że Polacy mają wreszcie poczucie bezpieczeństwa - dodaje.

I tak ten okropny niszczący Polską gospodarkę reżim kaczystowski doprowadził również do demograficznej koszmarnej zapaści w kraju nad Wisłą! 


A może demograficznej eksplozji? eeeee.............


(poczucie bezpieczeństwa? w Kaczyzmie? nieeee.......)

piątek, 07 grudnia 2007
Jan Piński : "Jedynie słuszny obraz" (pro memoriam)
WPROST:

Jedynie słuszny obraz

Duża część naszych mediów zachorowała na specyficzną chorobę. Za wszelką cenę stara się pozować na obiektywizm, czasem nawet wbrew oczywistym faktom. Tymczasem w posiadaniu własnego zdania nie ma nic wstydliwego. Warto się do niego przyznawać, a nie próbować manipulować odbiorcami.

Mało nie udławiłem się ze śmiechu, gdy przeczytałem co odpowiedziała telewizja TVN na zarzuty PiS iż emitowanie zdjęć z pogrzebu Barbary Blidy w trakcie wystąpienia posłanki tej partii było wbrew etyce. Otóż zdaniem TVN takie działanie było jak najbardziej etyczne ponieważ były one emitowane również w trakcie wystąpienia posła LiD Jerzego Szmajdzińskiego.

Cała historia przypomina mi anegdotę z czasów PRL (opowiadaną z różnymi bohaterami). U nas jest wolność słowa. Każdy może powiedzieć, że amerykański prezydent to głupek - tak w popularnej anegdocie miał mówić amerykański prezydent do pierwszego sekretarza KPZR. Ten ostatni miał ripostować, że w ZSRR też jest wolność słowa, bo każdy może powiedzieć głupek o... amerykańskim prezydencie.

Jeżeli więc koledzy z TVN uważają, że Barbara Blida padła ofiarą siepaczy z PiS - ich prawo. Ja bardziej przychylam się do opinii, że niewinni ludzie do siebie nie strzelają nawet gdy niespodziewanie wpada do nich do domu ABW. Co nie oznacza, że uważam próbę aresztowania przez ABW za uzasadnioną (zwyczajnie nie mam na ten temat wystarczającej wiedzy). Jeżeli ktoś jednak zgrywa się i próbuje wmawiać, że puszczanie zdjęć z pogrzebu w czasie debaty o powstaniu komisji śledczej nie jest próbą gry na emocjach widzów, to zwyczajnie ma opinię publiczną za idiotów.


P.S

Nieodżałowany Stefan Kisielewski mawiał (i pisał), że czasem warto korzystać z przezroczystego nocnika, aby widzieć co się narobiło...


niedziela, 02 grudnia 2007
onet donosi - Rosja werbuje
Służby wywiadu rosyjskiego usiłują zwerbować w Niemczech jako szpiegów młodych niemieckich deputowanych i wykładowców akademickich - napisał najnowszy tygodnik Welt am Sonntag.
Celem rosyjskich służb wywiadowczych są także dobrze zapowiadający się członkowie partii politycznych i fundacji - podała gazeta, nie precyzując jednak źródła tych informacji.

Niemiecki Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) napisał na swej stronie internetowej, że Rosja znajduje się wśród takich krajów jak Chiny, Iran i Korea Północna, które stale usiłują werbować Niemców jako szpiegów.
środa, 28 listopada 2007
KTO ZA TO ZAPŁACI?? KLICH - STAĆ CIĘ?
Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich wykonał lot polskim F-16, uczestnicząc w pozorowanej walce powietrznej.

gazeta.pl

jeśli wojsko stawia taki lot, to ja  any time!

A poważnie :

http://www.wyjatkowyprezent.pl/id-50


Cena: 55.000 PLN (14543 EUR)

KLICH - STAĆ CIĘ??
poniedziałek, 26 listopada 2007
Sawicka - kaucja pod stołem
Sawicka nie ma kasy - legalnej - na kaucję. A zatem jej adwokat mec. Pociej (gracz w polo) wpłacił 300 tys. kaucji za nią!  Tak z dobrego serca!!

Kto w to wierzy? nie widzę , nie słyszę...

Dała 300 tys. po stołem mecenasowi, który wpłacił je jak swoje .... On widocznie ma pokrycie w zarobkach, Sawicka nie.

CBA.... UKS....
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
Geo Visitors Map